Daha önce bisiklete binmemiş yada motosiklet tecrübeniz olmaya bilir.Bu size asla engel teşkil etmez.Önemli olan kendinize güvenmek ve motosiklet kullanma arzusuna sahip olmaktır.
İşte bu noktada bilinçli ve eğitim belgesine sahip eğitmenlerle çalışmaya özen göstermelisiniz.Aksi takdirde bilinçsiz bir eğitim şevkinizin kırılmasına sebep olabilir.
Müracaat ettiğiniz taktirde sizleri bu eğitim için yeterli noktaya getirene ve güvenli sürüş sağlayana kadar birebir vereceğim derslerle eğitiminizi üstleniyorum.

MOTOSİKLET EĞİTİMİ DETAYI

Eğitimlerimiz BİREBİR alan çalışması Scooter diye adlandırılan motosiklet ile (bisiklet dengesi olmayan ve bu tarz motor tercih eden adaylar için geçerlidir) başlamakta sizlerin göstereceği uyum ve başarıya bağlı olarak 2 ila 10 ders saati boyuca devam etmektedir. Burada adayların performansına ve tercih edeceği motosiklet seçimine bağlı olarak vitesli motor (Honda CBF 150 ) eğitimine geçirilir. Eğitim, alan çalışması sonrası sizleri trafik psikolojine alıştırma amacıyla alacağınız motosiklet ile trafik uygulamasına geçirilir. Trafik eğitimi ilk etaplarda eğitmeni takip ile başlar ve sizin performansınıza bağlı olarak yer değişimi ile devam eder.

ALAN ÇALIŞMALARI

Çalışmalarımız hatfanın yedi günü yapılabilmektedir. Sizle kararlaştıracağımız gün ve saatlerde İstanbul Anadolu Yakasında Bostancı da verilmektedir.

Başlangıçta ; motosikleti tanıma, genel bilgilendirme denge sağlama debriyaj, gaz, fren, vites, ayna ve sinyal kullanımının kazandırılması.

Eğitimin diğer aşamalarında kalkış, duruş, sağ ve sol U dönüş, slalom (düz, artan fermuar düzeni, 8, daire) çalışmaları, rampada kalkış, ani frenleme ve engelden kaçış gibi egzersizlerle devam etmektedir.

Bakınız EĞİTİMDEN GÖRÜNTÜLER

TRAFİK ÇALIŞMALARI

Trafik çalışmaları öncesi alan çalışmalarında gerekli performansı göstermiş olmanız ve motosiklet üzerinde istenilen düzeye gelmiş olmanız çok önemli.
Çünkü trafikte yapacağımız çalışma gerçekten serilik (vites değiştirme, ayna kontrolü,sinyal ve çevre kontrolü) ve rahatlık gerektirmektedir.Bu çalışmalar alanda alıştırıldıktan sonra kendi motorunuz ile yapılmasında sizlere avantaj sağlar. Eğitimler bittikten sonra artık esas olan motorunuzu vakit buldukça (hatta o vakti yaratın) sık sık kullanıp kendinizi geliştirmek olacaktır.

Bakınız TRAFİKTEN GÖRÜNTÜLER

 

MOTOSİKLET EĞİTİM FİYATLARIMIZ VE YÜKÜMLÜLÜKLER

Motosiklet Eğitimine randevu alan aday eğitimden 2 gün öncesi tarafınıza bildirilecek olan Garanti Bankası hesabına ödeme yapış olması gerekmektedir.

Eğitimlere Katılacak olan adaylar aşağıda belirtilen şartları ve yükümlükleri kabul etmiş sayılır.

1 - Kursiyerler eğitim süresince eğitmenin direktiflerine uymak zorundadırlar.

2 - Kursiyerlere kask, dizlik ve dirseklik verilecektir. Eğitim esnasında koruyucu ekipmanların kullanılması mecburidir. İsteyen kursiyer kendi koruyucu ekipmanlarını kullanabilir.

3 - Eğitimlerde; eğitmen, güvenlik ekipmanları, motosiklet temini kurs ücretine dahildir.

4 - Verilen eğitimler; Motosiklet Güvenli sürüş eğitimi olup, duruş pozisyonu, kalkış pozisyonu, dönüş pozisyonu , slalom çalışması, 8 çalışması , algı ve reflex geliştirilmesi, eğim ve yokuş kalkışları gibi temek tekniklerden oluşmaktadır.Temel amaç pratik kazanımı Kursiyeri Motosiklet Ehliyet Sınavını Geçebilecek Dereceye ve Trafikte Güvenli sürüşe hazırlamaktır.

5- Olası Kaza ve Yaralanmalarda Kişi (Kursiyer, aday ) Hocamız Tarafından En Yakın Sağlık Kuruluşuna Sevk Edilir. Sağlık Masrafları Kullanıcıya aittir.

6- Eğitim Sırasında 3.Şahıslara ve araçlarına verilecek hasarlardan Kişi (Kursiyer , aday) sorumludur.

7- Motosiklet eğitimlerimiz kararlaştılılan günün yağışlı olması durumunda ortak olarak kararlaştırılan başka bir güne ertelenir, yada kursiyerin başka güne uygun olmaması durumunda isteği üzerine ödemesi iade edilir.

MOTOSİKLET EĞİTİMLERİMİZ HAFTA İÇİ DİĞER DERSLERİMİZİN YOĞUN OLMASI SEBEBİYLE 15 NİSAN 2014 TARİHİNE KADAR CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİ VERİLMEKTEDİR.

 

2 SAAT ÖZEL DERS ..... : 120 TL. + K.D.V.

(Eğitim Karşılıklı kararlaştırılan gün ve saatlerde Bostancı da verilir.)

 

6 SAAT ÖZEL DERS ..... : 350 TL. + K.D.V.

(Sabah 9.30 da başlar Akşam 16.30 da biter. Eğitim Bostancı da verilir.)

 

MOTOSİKLET EĞİTİMİ nin YAPILACAĞI YER KROKİSİ